Pro aktivní odpočinek je zde v okolí velké množství dobře značených turistických cest i cyklotras, vedoucí i přes sousední Polsko.
Pro orientaci zde uvádíme několik zajímavých tipů, kam je možné zamířit jak sami, tak s přáteli a nebo i s celou rodinou.

Vyhlídka Vysoký kámen s výhledem na Stárkov a Jestřebí hory

Stezka vede hned za domem po modré značce lesem prudce do kopce na rozcestí U Vysokého kamene a dále po zelené značce, která od Vysokého kamene pokračuje do Maršova nad Metují (daleké výhledy na Adršpašsko-Teplické skály, Ostaš, Broumovské stěny a polské stolové hory).


 
 

Rozhledna na Čápu

Čáp je se 786 metry n.m. nejvyšším vrcholem Adršpašsko-teplických skal a již před zářím roku 2014, kdy na něm vyrostla rozhledna, skýtal výhled do širokého okolí plného skal, lesů a luk. Ocelovo-dřevěná konstrukce rozhledny má dvě patra a návštevníci tak mohou vidět i směrem na Adršpach a Teplice nad Metují, kam to vrcholky stromů nedovolovaly. Ze zastřešeného druhého patra rozhledny můžete vidět nedalekou Ostaš, Adršpašsko-teplické skály, Stolové hory, Broumovské stěny, ale i vzdálenější Krkonoše, Orlické hory, Jestřebí hory, Góry Kamienne a nespočet dalších krásných míst Broumovska i okolních regionů.


Mlýn Dřevíček

Mlýn v Horním Dřevíči se nachází na spojnici Hronova a Stárkova. Děti i dospělí se zde mohou podívat, jak se ze žita a pšenice mlela mouka v první polovině 20. století. Ve mlýně se totiž nachází kompletní mlýnské zařízení, jež bylo plně funkční v době před rokem 1940. Návštěvníci mlýna se tak seznámí s postupem mletí zrna od příjmu obilí od sedláků až po výdej mouky. Dozví se, k čemu slouží kapsové výtahy, mlecí stolice, loupačka, reforma a další technika. A pak už se mlýn s pomocí síly vody spustí: roztočí se všechny hřídele, řemenice a díky pevným koženým řemenům se rozhýbe vše, co se ve mlýně nachází.


 
 

Teplické skály

Skalní město ležící nedaleko Teplic nad Metují je nápadné výraznými souvislými skalními stěnami. Od menšího Adršpašského skalního města je tato oblast oddělena hlubokou Vlčí roklí (z jednoho skalního města do druhého lze projít po značené turistické stezce). Teplické skály jsou zpřístupněny prohlídkovým okruhem (délka 6 km), který je velmi dobře značen a doplněn informačními panely naučné stezky.


Adršpašské skály

První známý skalní útvar je Indián v blízkosti hotelu Skalní město, odkud se dostaneme lipovou alejí k vlastnímu prohlídkovému okruhu, který začíná u pokladny u bývalé pískovny nebo nověji také u pokladny č.2 u informačního střediska naproti železniční zastávce.


 
 

Skalní město Ostaš

Stolová hora Ostaš z kvádrových pískovců a skalními útvary je dominantou Polické kotliny. Leží v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko nedaleko Adršpašsko-teplických skal. Skalní město Ostaše se skládá ze dvou menších skalních měst zvaných Horní a Dolní labyrint.


Dělostřelecké bunkry

Tvrz Dobrošov byla součástí plánu výstavby dvou pěchotních a dvou dělostřeleckých srubů, otočné dělostřelecké věže, minometné otočné věže a vchodového objektu. Stavba začala v roce 1937 a práce rychle postupovaly, ale v roce 1938 byly definitivně zastaveny. Zůstalo tak u stavebního dokončení pouhých tří objektů – pěchotních srubů N-S 72 Můstek a N-S 73 Jeřáb a dělostřeleckého srubu N-S 75 Zelený.


 
 

Babiččino údolí

Babiččino údolí patří mezi nejznámější výletní místa Východních Čech. Celá krajina Babiččina údolí a zámku Ratibořice je ideální pro poklidnou dovolenou v letním i zimním období. V létě na Vás čeká malebná krajina se zvlněným podkrkonošským terénem, která je výborná pro pěší turisitiku a jízdu na kole.


Broumovský klášter

Hledáte tip na výlet nebo tip na dovolenou? Zajímavé místo pro chvíle odpočinku a poznávání? Navštivte broumovský benediktinský klášter plný unikátných uměleckých děl, tajuplných zákoutí i odkazů na bohatou historii místa, které měnilo české i světové dějiny. Vyberte si z nabídky klasických prohlídkových okruhů i speciálních akcí, jako jsou populární kostýmované nebo noční prohlídky.


 
 

Ocelové město

Muzeum se pyšní největší stavbou postavenou z Merkuru a zapsanou do Guinnessovy knihy rekordů. Jde o Ocelové město (STAHLSTADT), jehož stavba je inspirována romány Julese Verna a úžasnou technikou 19. století. Její idea vznikala v duši stavitele už v padesátých letech minulého století.


ZOO Dvůr Králové n. Labem

Dvorská zahrada byla založena v roce 1946. O necelých 20 let později v jejím čele stanul Josef Vágner. Lesník, přírodovědec, cestovatel, učitel, otec a nejvýznamnější ředitel zahrady. Z legendárních expedic do Afriky se mu podařilo přivézt okolo tří tisíc zvířat, která nejen ve Dvoře Králové dala základ velmi cenným chovům.